Bogactwo rozwiązań, które możesz przedstawić podczas urządzania pokoju swojego milusińskiego, jest ogrom. Niemniej, zdecydowaliśmy się wyszczególnić kilka najciekawszych rozwiązań, które sprawią, że Twoje dziecko ekspresowo zadomowi się w Twoich czterech kątach. Zainspiruj się naszymi rozwiązaniami!

1. Pokój dziecięcy pełen książek - bo edukacja to podstawa

‘Dziecko, które czyta, staje się dorosłym, który myśli’. To powiedzenie jest aktualne również dzisiaj. W coraz bardziej rozproszonym i cyfrowym świecie, nakłonienie dzieci do skończenia książki wydaje się być syzyfową pracą. Dostęp do półki z książkami zwiększa skłonność dziecka do czytania.

Oferujemy szeroki wachlarz półek, które – wypełnione książkami – zainspirują Twoje dziecko do czerpania z najszlachetniejszych zasobów wiedzy. Wejdź na naszą stronę i zobacz, jak łączymy szyk z funkcjonalnością!

2. Pokój dla dziecka - wnieś kawałek natury z zewnątrz

Czy twoje dzieci uwielbiają przebywanie na świeżym powietrzu, ale trudno jest uzyskać to, co najlepsze z natury w zatłoczonym mieście? Użyj naturalnych komponentów, aby uzyskać delikatnie rustykalny, domowy efekt! Drewniane meble, elementy wyposażenia ścian, półki, panele ścienne, a nawet ładne rośliny, którymi Twoje dzieci będą mogły się opiekować – wszystko to jest doskonałym rozwiązaniem wielkomiejskiej chandry.

Dodanie odrobiny brązu i zieleni może zamienić sypialnię Twojego dziecka w mini leśną chatkę. Co więcej, doświadczenie przebywania w otoczeniu natury może ukoić nerwy Twojego dziecka i sprawić, że stanie się ono bardziej żądne przygód.

Kolekcja Chicory Forte łączy prostotę i elegancję białych segmentów z drewnianymi elementami przywołującymi skojarzenia z naturą i spokojem. To doskonały wybór do pokoju dziecka – jednocześnie ergonomiczne, eleganckie i wpisujące się w naturalny trend meble.

3. Oświetlenie pokoju dziecięcego - im jaśniej, tym lepiej

Często pomijanym aspektem pomysłów na wystrój pokoju dziecięcego jest oświetlenie, z którym możesz eksperymentować. Oświetlenie nie tylko wnosi rozświetlenie; jest również niezbędne dla prawidłowej koncentracji dziecka.

Warto zastanowić się nad użyciem kolorowych lamp, neonowych napisów, świateł wróżek, oświetlenia z czujnikiem ruchu, a nawet zabawnie ukształtowanych lampek nocnych. Wszystkie te rozwiązania sprawią, że pokój będzie atrakcyjny dla dziecka również od zmierzchu do świtu. Doskonałym pomysłem jest również zastosowanie fluorescencyjnych akcesoriów sufitowych – aby maluch zasypiał patrząc w neonowe gwiazdy.

4. Składane meble do pokoju dziecięcego - przestrzeń na zawołanie

Modułowe meble to sprytny sposób na nauczenie dzieci, że mniej znaczy więcej! Dzieci potrzebują przestrzeni do zabawy. Przy masywnych meblach, uzyskanie niezbędnego metrażu może okazać się niemożliwe. Dlatego też możesz wykorzystać składane łóżko, stoliki boczne, półki na książki, krzesła i wiele innych. Jest to szczególnie idealne rozwiązanie, gdy mieszkasz w niewielkim mieszkaniu w mieście.

5. Tablica wspomnień w pokoju dziecinnym - bądź świadkiem ich dorastania

Umieszczenie miękkiej tablicy, aby udokumentować rzeczy, które twoje rosnące dzieci zrobiły przez lata, to nie tylko jeden z najbardziej awangardowych pomysłów na projekt pokoju dziecięcego, ale świetny środek do wzmocnienia więzi między rodzicem a dzieckiem. Na miękkiej tablicy możesz nawet przypiąć notatki do przeczytania w dni, w które czują się słabo, zdjęcia, które pielęgnują twoje wspomnienia z nimi, a nawet bazgroły, z których były dumne!

Sprawdź rozwiązania zastosowane w kolekcji Surfinio Forte – pojemne półki, wysuwana szuflada pod łóżkiem czy głęboka szafa sprawią, że każdy dziecinny pokój będzie enklawą dla Twojego dziecka.

Meble PIK - kolekcje mebli dziecięcych zaprojektowane z głową!

Wierzymy, że odpowiednie umeblowanie może być dla Twojego dziecka kluczem do rozwinięcia skrzydeł. Dlatego też, w naszym salonie możesz przebierać w szerokim wachlarzu mebli dostosowanych do potrzeb naszych milusińskich. Sprawdź naszą ofertę, a tymczasem – do zobaczenia!

Add to cart