Wystrój wnętrza sypialni porusza delikatną strunę w sercach wielu. O tej porze roku, kiedy szukamy inspiracji w przeszłości i z nadzieją spoglądamy w przyszłość i nowości, zastanawiamy się, co przyniesie kolejny rok?

Jednym z najbardziej znaczących i nastrojowych miejsc w domu jest z pewnością sypialnia. Stanowi ona obszar osobisty, którego aranżacja musi być traktowana bardzo poważnie. Jest odzwierciedleniem naszych preferencji stylistycznych, naszego spojrzenia na życie, naszego stosunku do koncepcji komfortu. Ogólnie rzecz biorąc, trend 2022 w wystroju sypialni jest ściśle związany z ergonomią i prostotą.

Kolory w sypialni - ręka w rękę z ciemną paletą

Przez długi czas beżowy, biały i kremowy wiodły prym w dekoracji pomieszczeń ze względu na ich uspokajający wpływ. Zauważmy jednak, że w ostatnich latach na popularności zyskały również takie odcienie jak ciemny brąz, szary, a nawet czarny. Ponadto przewiduje się, że szary na stałe zadomowi się we wnętrzach, w szczególności w połączeniu z bielą. Pokój z ciemniejszymi odcieniami szarości z pewnością ma szczególny, surowy urok, zwłaszcza gdy ciemnobrązowy kolor drewna jest towarzyszy jako maksymalna ekspresja koloru.

Innym wyraźnym przepływem trendu 2022 wystroju sypialni jest użycie czerni i bieli, bardzo dynamiczne i skuteczne połączenie, aby osiągnąć nowoczesną sypialnię. Aby zrównoważyć ciemną skalę kolorystyczną, pastelowe akcenty wracają w wielkim stylu!

Ciekawy efektu? Przekonaj się poprzez przykład naszych kolekcji Monaco Wójcik i Bellevue Forte, w których celowaliśmy w harmonijną kompozycję pomiędzy surową ciemną fakturą tapicerki i drewnianymi, naturalnymi akcentami w zabudowie.

Sypialnia 2022 - go natural

Nie opierajmy się jednak na jednym nurcie! Różnorodność materiałów i wykończeń pozwala zrealizować dowolną fantazję w pokoju sypialnym.

Trend wystroju sypialni 2022 sugeruje również wykorzystanie mebli wykonanych z naturalnych materiałów, których niuanse należą do jasnej i zwiewnej palety. Faworytem sezonu jest biały, który jest w stanie wizualnie rozszerzyć przestrzeń. Dobrze komponuje się z każdym innym tonem i przynosi poczucie spokoju i luksusu.

Oczywiście, to rozwiązanie do dekoracji sypialni zawsze może być urozmaicone kontrastującym szczegółem, takim jak żaluzje lub dywan, obraz lub koc na łóżku.

Akcesoria do sypialni - bo charakter tkwi w szczegółach

Warianty dekoracji ścian i sufitów również cieszą się dużym uznaniem. Aby nadać swojemu osobistemu stylowi niepowtarzalny charakter, można zaakcentować materiały imitujące drewno, mur i kamień. Nada to odrobinę naturalnego tonu do ogólnego stylu Twojego pokoju.

Obecnie designerzy skupiają się tym elemencie projektu, który odgrywa rolę centralnego punktu. Na przykład, może to być kominek, wezgłowie lub markiza nad łóżkiem. Efekt dekoracyjny tych instalacji jest wzmocniony za pomocą różnych materiałów teksturowanych, tłoczonych tapet lub tekstyliów z włókien naturalnych.

Przykładowo, możesz zmienić wygląd swojego pokoju za pomocą jednego, zarówno dyskretnego, jak i ważnego detalu, jakim jest wezgłowie. Aby zrealizować ten koncept, nie musisz kupować go w sklepie,. Zamiast tego, można zrobić ten element własnymi siłami, jeśli masz zręczne ręce, i wcielić swój własny styl i preferencje w projekt.

Nowe spojrzenie na klasyczne tapety w sypialni

Przez dziesięciolecia, tapety przeszły niesamowitą ścieżkę. Przez wiele lat były bardzo istotnym elementem wystroju wnętrz; po pewnym czasie jednak zostały niesłusznie odłożone na bok. Jednak w 2015 roku tapety przeżyły swoisty renesans, który trwa do dziś! Projektanci ponownie używają ich, aby dodać koloru i kontrastu do przestrzeni. Tak więc, jeśli chcesz spróbować poprawić swój wystrój sypialni, teraz jest czas, aby to zrobić.

Tapeta jest idealnym rozwiązaniem dla pokoju, w którym brakuje grafiki. Spełnia ona również przesłanki do nadania przestrzeni bardziej rustykalnego charakteru. Możesz wybierać spośród jasnych wzorów odcieni lub bardziej skromnych wzorów, które mają na celu dodanie odrobiny różnorodności bez zakłócania schematu kolorów w sypialni.

Zastanawiasz się, jak wykorzystać tapetę tak, aby nie stała się przytłaczająca? Możesz zacząć od małych obszarów, zanim przejdziesz do pełnej ściany akcentowej. W idealnym przypadku wybierz panoramiczną tapetę natury lub imitację drewna, kamienia lub betonu.

Add to cart