Dla wielu z nas, praca w domu stała się rzeczywistością w ciągu ostatnich kilku tygodni. Wiąże się to z nieograniczoną ilością filiżanek herbaty, późniejszymi pobudkami i możliwością pracy w piżamie, ale przynosi też całą masę nowych problemów. Gdzie mogę pracować, jeśli nie mam domowego biura? Jak mogę być produktywny, pracując w domu? I po prostu jak pracować w domu?

Wierzymy, że uporządkowanie swojego miejsca pracy jest jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie pracy w domu. Jeśli nie masz domowego biura, istnieje wiele sposobów, aby stworzyć dedykowaną przestrzeń do pracy bez poświęcania domowego komfortu. Poniżej przedstawiamy nasze ulubione sposoby na unowocześnienie przestrzeni roboczej i dostarczamy kilku bardzo potrzebnych inspiracji dla domowego biura.

Wybierz odpowiednie krzesło

Jeśli siedzisz przy biurku przez długie godziny, wygodne krzesło jest niezbędne. Rozważ, czy chcesz podłokietniki, niskie lub wysokie plecy, obrotowe lub nie i czy potrzebujesz kółek. Jeśli zdecydujesz się na kółka, upewnij się, że będą one funkcjonalne w przypadku Twojego mieszkania. Dla takiego modelu, dywany mogą okazać się problematyczne.

Wygodne, eleganckie a przy tym wykonane z wysokiej jakości fotele są również dostępne w naszym salonie. Naszymi faworytami w dziedzinie home office są modele Lusso i Wing Wajnert. Miękka, komfortowa tapicerka i ergonomiczny kształt uprzyjemnią Ci nawet najmniej przyjemny poniedziałkowy ranek!

Stwórz zagłębie inspiracji

Wypełnij ściany Twoimi ulubionymi dziełami sztuki, a półki książkami Twojego wyboru. Bez względu na to, jak stresujący Cię czeka dzień, pomieszczenie wypełnione Twoimi ulubionymi ekspozycjami napełni Cię pozytywną energią!

Rośliny działają w podobny sposób, filtrując powietrze i sprawiając, że Twój domowy gabinet jest świeższy. Ponadto, dzięki nim pracując w domu, poczujesz się mniej przytłoczony i bardziej zestrojony z naturą.

Praca w przestrzeni mieszkalnej

Czy Twoje domowe biuro znajduje się w otwartej przestrzeni mieszkalnej bez wydzielonego biura? Nie ma się czym martwić. Biurka nie są już rozległymi konstrukcjami, które zajmują pół pokoju i wyglądają przy tym okropnie. W dzisiejszych czasach projektowanie biurek koncentruje się na estetyce i funkcjonalności. Istnieje wiele designerskich biurek, lamp i krzeseł, dzięki którym przestrzeń biurowa będzie wyglądać równie dobrze, jak reszta domu.

Dla mniejszych przestrzeni, gdzie można próbować zrobić domowe biuro z małego zakątka, istnieje wiele propozycji kompaktowych lub modułowych biurek. Często mają one zintegrowany system przechowywania i zarządzania kablami, dzięki czemu Twoje miejsce pracy wygląda schludnie.

Nie bój się puścić wodzy fantazji. Jeśli Twoja przestrzeń jest szczególnie mała, to szerszy stolik konsolowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdź tylko, czy nie jest zbyt niski, gdy siedzisz.

Kolekcja Hud Forte spełnia wszystkie przesłanki do połączenia przestrzeni zawodowej z domową. Ich loftowy, surowy charakter i funkcjonalny design sprawią, że praca w domu szybko stanie się czymś więcej, niż codzienną rutyną.

Naturalne światło

Jedną z korzyści płynących z pracy w domu jest pozostawienie za sobą surowo oświetlonych przestrzeni biurowych. Teraz w gestii oświetlenia wybór należy wyłącznie do Ciebie.

Jeśli to możliwe, ustaw swoje biurko lub prowizoryczne miejsce pracy w pobliżu okna. Pozwoli to na dopływ naturalnego światła i sprawi, że nie będziesz czuł się zbytnio uwięziony w środku. Jedynym dużym minusem jest to, że w jasnym świetle słonecznym od ekranu mogą odbijać się odblaski. W takim przypadku upewnij się, że masz dobrą parę żaluzji, aby nie nadwyrężać oczu.

Jeśli naturalne światło nie wchodzi w grę, istnieje wiele alternatywnych rozwiązań. Wybieraj żarówki, które naśladują światło naturalne i mają od 3500 do 5500 Kelwinów. Innymi słowy, celuj w jasne, białe światło, które nie jest zbyt ciepłe ani zbyt niebieskie. Ponadto, ustawienie lampek biurkowych wokół miejsca pracy pozwoli skierować Twoją uwagę i uniknąć rozproszenia.

Meble PIK - pomożemy Ci urządzić gabinet marzeń

Urządzenie domowego gabinetu sprawia Ci więcej kłopotów, niż przypuszczałeś? W naszym salonie znajdziesz szereg rozwiązań, które pozwolą Ci oszczędzić zarówno na czasie, jak i zawartości Twojego portfela. Sprawdź sam!

Add to cart