Nie każde mieszkanie kryje w zanadrzu obszerny pokój, który możesz przeznaczyć na sypialnię. Chciałoby się powiedzieć “niestety”… My uważamy jednak, że niewielka przestrzeń w pomieszczeniu tego typu kryje w sobie, paradoksalnie, ogromny potencjał, jeżeli chodzi o stworzenie atmosfery przytulnej, a przy tym dalekiej od klaustrofobicznej. 

Poniżej zaprezentujemy kilka porad, które pomogą Ci w zaprojektowaniu ograniczonej przestrzennie sypialni. Inspiracją dla opisywanej dalej aranżacji stanowią meble do sypialni firmy Wójcik. Dlatego też, jeśli aranżacja Twojej sypialni spędza Ci sen z powiek, sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, co sprawi, że niewielka przestrzeń przestanie być problemem – a zacznie stanowić potężną zaletę!

1. Biel - im więcej, tym lepiej

Odrzuć myśl o wzorzystych kapach, dywanikach czy roletach – wprowadzą one poczucie chaosu i bałaganu, którego chcemy uniknąć. Używając czystej bieli w ciasnej powierzchni, nadajesz pomieszczeniu wrażenia przestrzenności i czystości. To proste rozwiązanie, które – jak sam się przekonasz – jest niewiarygodnie skuteczne!

2. Lustra - nie tylko dla iluzjonistów

Niewielkie pomieszczenie bardzo skorzysta na wprowadzeniu do niego dużej, lustrzanej przestrzeni. Odbicie sprawi, że pokój wyda się wizualnie większy. Doskonałym rozwiązaniem do tego typu sypialni jest szafa przesuwna z lustrem. W ten sposób nadasz pomieszczeniu wrażenia oddechu, jednocześnie zapewniając sobie miejsce na utrzymanie porządku.

3. Odsłonięte okna - firanom mówimy nie!

Jeżeli chodzi o aranżację niewielkiej przestrzeni, światło jest Twoim sprzymierzeńcem – a nie ma lepszej metody oświetlania wszelkiego rodzaju pomieszczeń, niż pozwolić, by naturalne promienie słońca majestatycznie rozlały się po jasnych powierzchniach! Choć nie ujmujemy firanom wartości estetycznej, kameralne pokoje nie skorzystają na ich obecności. Dlatego też, jeśli Twoja sypialnia nie należy do największych, doceń swoje okna i eksponuj je tak mocno, jak to tylko możliwe.

4. Łóżko sercem Twojej sypialni

To wcale nie jest oczywiste, szczególnie w planowaniu zagospodarowania ciasnej powierzchni. Dlatego podkreślmy to jeszcze raz – to łóżko powinno skupiać uwagę w Twojej sypialni! Idealnym wyborem jest model posiadający skrzynię – tak, aby niewielka przestrzeń Twojego pokoju nie została zagracona niepotrzebnymi drobiazgami. 

5. Szafka nocna - Twój niezbędnik zawsze pod ręką

W niewielkim pokoju dobranie odpowiedniej szafki nocnej może okazać się nie lada wyzwaniem. Z jednej strony, zajmuje ona i tak ograniczoną przestrzeń – z drugiej zaś, wszyscy lubimy mieć swoją ulubioną książkę lub inny drobiazg pod ręką… Kolekcja firmy Wójcik oferuje zgrabny model MOAK02L posiadający dodatkową półkę powyżej powierzchni blatu, którą możesz wykorzystać bez ingerowania w esencję Twojego pokoju.

6. Oświetlenie - tym razem stawiamy na centrum

Rozproszone efekty świetlne pozostawmy większym pokojom. W przypadku niewielkiej sypialni, usytuowanie źródła sztucznego oświetlenia w centralnej części pomieszczenia podkreśli atut w postaci klasycznie symetrycznej aranżacji sypialni, a także pozwoli na zaoszczędzenie bezcennej powierzchni na szafkach nocnych. Doskonałym pomysłem jest żyrandol z możliwością regulacji zawieszenia – ustawienie go niżej pozwala Ci na zaimprowizowanie lampki nocnej jednym prostym ruchem!

Mała sypialnia z Meble PIK - to się sprawdza!

Rozumiemy, że aranżacja niewielkich przestrzeni może być problematyczna. Wierzymy też, że dzięki podjęciu odpowiednich kroków mały pokój może odkryć przed nami swój czar. Przestrzeganie tych kilku porad sprawi, że Twoja sypialnia rozkwitnie – a Ty wraz z nią! Skorzystaj z naszej oferty na meble firmy Wójcik i wprowadź więcej komfortu w Twoje cztery kąty.

Add to cart