Urządzając salon, spotkasz się z szeregiem dylematów. Jednym z nich jest dobór mebla wypoczynkowego, który będzie służył dobrze zarówno Tobie, jak i Twoim gościom. To bardzo istotny wybór – od niego w końcu zależy, w jakiej mierze Twój pokój dzienny zapewni Ci zarówno przestrzeń do swobodnej socjalizacji, jak i relaksującego wypoczynku.

W naszym salonie oferujemy szeroki wachlarz zarówno sof, jak i narożników. Dzięki zróżnicowanej palecie wyboru wesprzemy Cię w dostosowaniu doboru tych mebli do Twoich indywidualnych potrzeb. Zatem, nie zwlekając – pochylmy się nad czynnikami, które powinniśmy wziąć pod uwagę, urządzając nasze cztery kąty!

Kompletny look Twojego salonu - co wybrać?

Zacznijmy od chyba najbardziej oczywistego aspektu doboru mebli – czyli estetyki. Pod tym względem konkurencję wygrywają sofy. Dzieje się tak z kilku powodów. 

1. Sofa lepiej współpracuje w zestawach

Ze względu na swoją masywną bryłę, narożniki rzadziej występują w zestawieniach z innymi meblami. Tak więc, jeżeli planujesz wypełnić powierzchnię salonu fotelami czy pufami, sofa jest lepszym wyborem. Sprawdź naszą ofertę kompletów wypoczynkowych, aby się przekonać.

2. Kanapa jest bardziej kompaktowa

Delikatniejsza, mniej masywna od narożnika sofa pozwala salonowi na nieco “oddechu”. Ten rodzaj mebla również lepiej koresponduje z aktualnie panującymi trendami w meblarskim designie. Z tego też względu sofa jest bardziej naturalnym wyborem w przypadku mniejszych pomieszczeń.

3. Narożnik - raczej w róg

Możliwości adaptacyjne narożnika są raczej ograniczone, jeżeli nie dysponujesz naprawdę dużą przestrzenią do zagospodarowania. Sofa z kolei pozwala na zgrabne urządzenie centrum salonu, szczególnie w zestawieniu z innymi meblami.

Narożnik czy sofa - czy jesteś towarzyskim zwierzęciem?

Narożnik jest zdecydowanie bardziej “pakownym” meblem od typowej sofy – z reguły pozwala bowiem na pomieszczenie do sześciu osób na swojej powierzchni. Gabaryty nawet największej sofy z kolei umożliwiają komfortowy wypoczynek maksymalnie czterem osobom.

 Mimo to, wybór ten wcale nie jest tak oczywisty – w dalszym ciągu możesz bowiem łatwiej znaleźć zestaw składający się z fotelów, puf i sof, który summa sumarum pozwoli na sprawniejsze zagospodarowanie przestrzeni towarzyskiej Twojego domu. Tak więc, w tej kategorii wybór zależy od Twoich bardzo konkretnych potrzeb.

Ku wygodzie Twoich pleców - kanapa czy narożnik?

Dziś na rynku meblarskim z łatwością znajdziesz zarówno narożniki, jak i sofy z funkcją spania. Niemniej jednak, w tej kategorii zdecydowaną przewagę zyskują narożniki. Ich wielkość pozwala na uzyskanie naprawdę wygodnej powierzchni przeznaczonej do zdrowego snu.

 Z tego też względu, jeżeli Twój salon łączy przestrzeń towarzyską z sypialnianą – jak na przykład w kawalerce lub mieszkaniu rodzinnym o ograniczonym metrażu – narożnik jest o wiele bardziej intuicyjnym wyborem. Przestrzeń w ten sposób zyska na funkcjonalności w każdym zakresie.

Sofa czy kanapa? Znasz już odpowiedź?

Jak wynika z powyższego zestawienia – ten wybór jest mocno zależny od przestrzeni, jaką zarządzasz, Twoich indywidualnych potrzeb w zakresie wykorzystania salonu, a także Twojego poczucia estetyki. Mamy nadzieję, że pomogliśmy w rozwiązaniu Twojego dylematu – jeżeli jednak dalej tkwisz pomiędzy marzeniami o stylowej sofie, a eleganckim narożniku, zapraszamy jeszcze raz do zapoznania się naszą ofertą.

Add to cart