Nowości technologiczne w branży meblarskiej i wykończeniowej potrafią zrewolucjonizować rynek – zarówno pod kątem technologicznym, jak i chociażby ekologicznym czy stricte estetycznym. Nie inaczej było z diodami LED. Gdy to rozwiązanie oświetleniowe wchodziło kilkanaście lat temu do sprzedaży, nie sposób było przewidzieć, do jakiego stopnia zmieni ona wybory konsumentów, a co za tym idzie – producentów i sprzedawców.

Na szczęście, technologia LED okazała się strzałem w dziesiątkę. Zarówno charakterystyczny, intensywny poblask takiego oświetlenia, jak i fakt, że są przyjazne środowisku sprawiają, że wpisują się one we wnętrza nowoczesne i “z pazurem”.

 Jeżeli interesuje Cię znalezienie oświetlenia do wygodnych mieszkań ze świeżym, nowoczesnym sznytem, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Niemniej jednak, pytanie pozostaje – jak wybrać odpowiednie komponenty oświetleniowe? To, jak się okazuje, dość trudny temat, nad którym pochylimy się w poniższym artykule. Zatem – oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zakupie doskonałej jakości oświetlenia LED do Twojego domu!

 

Myśl w szerokiej perspektywie

Pierwsze podejście do zmiany oświetlenia stanowi pewien szok – szczególnie finansowy…Początkujących sympatyków oświetlenia LED może szokować różnica cenowa między standardowymi komponentami a tymi przeznaczonymi do implementacji technologii LED.

Należy jednak pamiętać o dwóch najważniejszych zaletach tej technologii, czyli:

  •  długowieczności
  • mniejszym zużyciu energetycznym

Zakup narzędzi opartych o technologię LED to, w gruncie rzeczy, długoterminowa inwestycja. Po upływie czasu, koszt ich utrzymania będzie niewspółmiernie niższy od urządzeń wykorzystujących klasyczne oświetlenie. Tak więc, nie skupiaj się na inicjalnym koszcie – pomyśl o oczekującym Cię zwrocie z tej inwestycji!

Szeroka gama kolorów

Wiele razy zaobserwowano, że ludzie narzekali na ograniczone opcje, jeśli chodzi o spektrum kolorów. Oprawy LED sprawdzają się nawet na tym polu, ponieważ są one dostarczane z szeroką gamą opcji kolorystycznych. Od uspokajającej bieli do jasnego żółtego, chłodnego błękitu czy żywych fioletów –  dostaniesz całą plejadę alternatywnych kolorów. Stąd, szukaj opraw oświetleniowych, które są dostępne w wielu kolorach, a następnie ciesz się rozmaitością barw za jednym przyciśnięciem guzika pilota.

Oświetlenie wbudowane w meble? Czemu nie!

Światło LED charakteryzuje się intensywną, dość ostrą poświatą. Ten argument podnoszą sceptycy tej technologii, zauważając, że ta wyrazistość może nadawać pomieszczeniu nazbyt sterylnego charakteru.

Rozwiązaniem tego problemu jest oświetlenie punktowe. Możesz urozmaicić wnętrze, używając mebli z wkomponowanym w nie oświetleniem. Sprawi to, że pomieszczenie nie straci na przytulnym charakterze, jednocześnie korzystając z wszystkich zalet tej technologii. Doskonałymi przykładami wykorzystania światła LED w tym charakterze są oferowane przez nasz salon meble z serii Lumens:

Ich minimalistyczny design pozwala na dowolność w aranżacji i podkreślenie atutów każdego pomieszczenia – zarówno większego, jak i mniejszego formatu.

Oświetlenie LED nad łóżkiem - wygodna aranżacja dla dorosłych i dzieci

Koniec z topornymi lampkami i szafkami nocnymi! Dzięki montowanym bezpośrednio nad łóżkiem listwom okalającym możesz sobie pozwolić na oszczędność miejsca i komfortowy sposób oświetlania przestrzeni nad łóżkiem – tak, by wieczorne czytanie czy spędzanie czasu na przestrzeni wokół łóżka stało się jeszcze bardziej komfortowe.

Lampy LED - połącz oszczędność energii i wygodę użytkowania

W naszym salonie wierzymy, że otwarte podejście do nowoczesnych rozwiązań owocuje  powstaniem wnętrz, które łączą domowy charakter ze świadomym podejściem do wykorzystywanych urządzeń. Technologia LED to rozwiązanie dla tych, którzy dbają o środowisko i domowy budżet. Szeroki zakres zastosowania tego typu oświetlenia, bogactwo oferty w możliwe implementacje tych urządzeń i zwrot z inwestycji w perspektywie długoterminowej sprawiają, że lampy LED jeszcze długo będą się cieszyć powodzeniem wśród naszych Klientów.

Add to cart